Seria: Aventurat e Ninit

1 200 Lekë

Seria: Aventurat e Ninit

Nini është një arush i lezetshëm që jeton në pyllin “Qoshja e bukur”. Ai ka plot miq të mirë, si: Rinushin, lepurushin bardhosh, vjedullën Peni, miushin Erol, bufin zemërmirë Bibu... Ata mësojnë, lodrojnë, argëtohen së bashku, e këshillojnë dhe e duan shumë njëri-tjetrin. Po çfarë ndodh me Ninin dhe miqtë e tij në panairin e lodrave? Çfarë bën Nini kur mëson se do të bëhet me një vëlla të vogël? Si do t’u shkojë ekskursioni me autobus në Pyllin e Lartë? Çfarë do të ndodhë në pushimet verore? Po ditëlindja e Ninit, a do të jetë e veçantë? A doni të dini për ëndrrën e Ninit tonë me Ujkun e Murrmë që shkon të pushtojë pyllin me një ushtri grerëzash Ninxha? Kureshtjen për secilën prej këtyre 6 pyetjeve mund ta shuani duke lexuar 6 libra të vegjël me aventurat e pashembullta të arushit Nini.

Certifikuar për sigurinë nga BE

ISBN: 978-9928-349-22-4 Mosha: + 3 vjeç

Përmasat: 200 x 200 mm Faqe: 38

Kopertina: Libër me karton të plastifikuar


Write Your Own Review
Po shrkuani për:Seria: Aventurat e Ninit
Vlerësimi yt

Produkte të ngjashme